Gdzie kupić flagę?

0
584
flagi

Flaga to płat materiału o określonych wymiarach i barwach, przymocowana do drzewca, masztu lub trzymana w ręce. Jest znakiem rozpoznawczym wielu instytucji, terytoriów, może służyć do dawania sygnałów i znaków wizualnych lub zakodowanych. Specjalnym rodzajem flagi jest flaga państwowa, która jest znakiem suwerenności, czyli niepodległości danego kraju. Jest symbolem chronionym prawnie, co oznacza, że jej niewłaściwe traktowanie i używanie jest karalne. 

Coraz więcej osób w Polsce manifestuje swój patriotyzm, czyli przywiązanie do Ojczyzny i dumę z bycia Polakiem, nie tylko podczas momentów ważnych dla Polaków. Dawniej flagi pojawiały się na domach, w oknach czy na masztach sporadycznie, z okazji narodowych świąt i uroczystości. Na stałe wisiały przed urzędami. Dzisiaj natomiast flaga stała się elementem naszej codzienności. Widać ją na manifestacjach, w kościołach, na ulicach, przyczepione do samochodu lub w formie chorągiewki. Należy wciąż jednak pamiętać, że flaga to symbol narodowy i należy mu się szacunek i cześć. Według ustawy z dnia 31 stycznia 1980r. o godle, barwach i hymnie narodowym Flagą Rzeczypospolitej Polskiej jest prostokątna tkanina o proporcjach 5:8, w barwach biało-czerwonych ułożonych w dwa poziome pasy, biały u góry, a czerwony na dole. Flagą Polski jest także wariant z godłem Polski, umieszczonym pośrodku białego pasa. 2 maja 2004 roku po raz pierwszy obchodzono w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga zaczęła być towarem poszukiwanym.

Gdzie zatem kupić flagę?

Flagi na co dzień są dostępne w sklepach internetowych. Wystarczy w okno wyszukiwarki wpisać flaga polski sklep, by mieć dostęp do wielu ofert. Tam jest ich pod dostatkiem przez cały rok. Ich kupno jednak trzeba zaplanować, na dostarczenie produktu zarezerwujmy kilka dni. Jeśli czas na goni, szukajmy flagi w pobliżu miejsca zamieszkania. W każdym mieście na pewno znajdziemy sklep, w którym flagę można dostać. Najlepiej zacząć od… Poczty Polskiej, która w swoim asortymencie ma wiele gadżetów biało-czerwonych. Można również zaryzykować wizytę w sklepach z pamiątkami lub… zabawkami. Na szczęście dla zapominalskich, coraz częściej flagi dołączane są jako gadżety do czasopism lub innych produktów, taka sytuacja ma miejsce przed świętami narodowymi albo wydarzeniami sportowymi. A czasem nawet rozdawane są za darmo na rynkach miast czy przed marketami. Wystarczy śledzić lokalną prasę lub serwisy internetowe, by taką informację uzyskać.

Kupno flagi nie powinno być problemem. Pamiętajmy jednak, że flaga – mimo niskiej ceny i łatwej dostępności – ma być zawsze dla nas bezcenna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here