Wyposażenia łóżeczka niemowlęcego – co warto wiedzieć?

0
515
łóżeczko niemowlęce

Pojawienie się na świecie maluszka jest najpiękniejszym, co może spotkać jego rodziców. Nowo narodzone niemowlę opuszcza przytulny, ciepły brzuszek mamy i poznaje nowy, nieznany, ogromny dla niego świat. Dziecko narażone jest na nadmiar bodźców, kolorów, dźwięków. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o jego najbliższe otoczenie w jakim będzie przebywał. Istotną kwestię odrywa łóżeczko dla niemowlaka. Musi odpowiadać jego potrzebom. Być wygodne, bezpieczne. Wszak wiadomo, że w nim spędzać będzie przez pierwsze tygodnie życia najwięcej czasu. I tu pojawia się najczęstsze pytanie młodych rodziców: w co wyposażyć łóżeczko niemowlęce? Podpowiada przedstawiciel sklepu internetowego
https://ewox.pl/

Co do łóżeczka? 

Łóżeczko niemowlęce nie może się obyć bez:

  1. Ochraniacza na szczebelki. Niezbędny, kiedy maluch staje się mobilny. Pełni wtedy funkcje ochrony przed uderzeniami o elementy łóżeczka, czy też zakleszczeniem się między szczebelkami. Dla noworodków jest zabezpieczeniem przed chłodem, przeciągami. 
  2. Materacyka. Zalecane jest, by był wypełniony surowcem syntetycznym, takim jak pianka poliuretanowa. Posiadającym właściwości oddychające i antyalergiczne. Wypełnienie naturalne może sprzyjać powstawaniu alergii. Ważna kwestia to również twardość. Materac musi się uginać pod naciskiem i następnie szybko wracać do pierwotnej formy. Zalecane są dość twarde, zapewniające podparcie dla wrażliwego kręgosłupa maluszka. Oczywiście powinien być dobrany do wymiarów łóżeczka. 
  3. Ochraniacza na materac, który zabezpieczy przez przeciekiem z pieluszki. Pozwala w prostszy sposób zachować czystość. Istotne, by był wykonany z jakościowych materiałów oraz posiadał gumki mocujące. 
  4. Poduszeczki. O ile noworodki jej nie potrzebują, o tyle kilkumiesięczne niemowlęta chętnie z niej korzystają. Na rynku dostępne są różne modele, wzory i kolory. Bardzo popularne są poduszeczki płaskie, tak zwane jaśki oraz motylki, chmurki czy gwiazdki. Zazwyczaj dwustronne, z jednej strony bawełniane, z drugiej znajduje się przyjemny, miękki materiał minky. 
  5. Pościeli. Dobrej jakości prześcieradełka, koniecznie z gumką. Doskonale dopasuje się do materaca i będzie idealnie naprężone. Dwustronny kocyk, z 100% bawełny i minky, też odegra tu kluczową rolę. Posłuży za okrycie malucha. 
  6. Organizer, któy umożliwi przechowywanie smoczków, pieluszek, chusteczek nawilżanych, oliwki itp. By wszystko mieć pod ręką. 

Co jeszcze może się przydać? 

Karuzela nad łóżeczko, szczególnie z nakręcaną pozytywką będzie świetnym dodatkiem. Rotacyjny ruch podwieszanych maskotek wpływa na dziecko hipnotycznie. A dźwięki płynące z pozytywki działają uspokajająco na niemowlę, pomagają mu zasnąć. 

Szumiące zabawki są alternatywą karuzel. Również sprawdzą się w roli usypiacza, za sprawą cichych dźwięków. Zazwyczaj jest to szum fal, drzew czy muzyka relaksacyjna.

Warto pamiętać 

Maskotki, czy pluszaki są najmniej pożądane jako wyposażenie łóżeczka. Bardzo często to siedlisko kolonii roztoczy. Niemowlę, które mocno wtula się w misia, może mieć problem z oddychaniem. Jeśli jednak lubi ich obecność należy pamiętać, aby koniecznie wyjąć zabawkę, kiedy zaśnie.

Wybierając się na zakupy warto skorzystać z powyższych informacji. Na rynku producenci, jak i sprzedawcy oferują szeroką gamę towarów, akcesoriów dla niemowląt i dzieci. Różnią się one zazwyczaj ceną. Ale wiadomo, że wyprawka dla maleństwa jest warta każdej ceny.